Volleyball
|
Kuwait U-20
— Saudi Arabia U-20
11:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tirana
— Partizani
19:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
77 FC
— Italiano
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CADM
— Gimnasia y Esgrima de Ituzaingo
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
GEVP
— Estudiantil Porteno
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
La Matanza
— Universitario de La Plata
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNLAM
— Bella Vista
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Buenos Aires B
— Nautico Hacoaj
26 Apr 02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Lanus
— Glorias
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Llavallol
— GEBA
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Benito Quinquela Martin
— Deportivo Moron
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CANG
— Defensores de Banfield B
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Porteno Atletico
— Galicia
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Muhlviertel
— Bad Radkersburg
27 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Knack Roeselare
— Maaseik
20:30
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
26 Apr 18:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ceske Budejovice
— Lvi Praha
18:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Usti nad Labem
— Dobrichovice
26 Apr 18:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mjolnir
— Sorvagur
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Levallois
26 Apr 20:00
|
1st Leg 0:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAFC Budapest
— Debreceni
20:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bekescsabai RSE
— MAV-Elore
18:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
KA Akureyri
— Afturelding
20:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bogor
— Jakarta Garuda
09:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jakarta BIN
— Jakarta Livin Mandiri
11:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Jakarta Pertamina
— Bandung Bank
13:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Maccabi Haifa Carmel
— Maccabi Jaljulia
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Perugia
— Monza
18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Emma Villas
— Grottazzolina
18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Talmassons
— Futura Giovani Busto
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Aysultan
— Kaysar
08:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Shymkent
— Turan Turkestan
10:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Galeries Tower Highrisers
— Chery Tiggo Crossovers
10:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Creamline Cool Smashers
— PLDT Home Fibr
12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nowy Dwor Mazowiecki
— MKS Imielin
26 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MKS Sokol Mogilno
— Siatkarski Pila
26 Apr 20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Projekt Warszawa
— Resovia Rzeszow
26 Apr 20:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Bielsko-Biala
— Arka Tempo Chelm
17:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Visla Bydgoszcz
— MKS Bedzin
20:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sporting
— Benfica
17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
AJM Porto
— Porto Volei
19:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||
|
|
Sporting
— Vitoria
20:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zenit Kazan
— Dynamo Moscow
26 Apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Belogorie
— Fakel
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv Novosibirsk
— Zenit St Petersburg
14:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kuzbass Kemerovo
— Yenisei
26 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv Kaliningrad
— Dynamo Kazan
14:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Leningradka
— Dynamo Moscow
26 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Slavia Bratislava
— UKF Nitra
18:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
GEN-I Volley
— SIP Sempeter
19:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Santanderina
— Utrera
17:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Ushuaia Ibiza
— Leganes
20:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Madrid Chamberi
— Leganes
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Autos Cancela Zalaeta
— Algar Surmenor
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Iava Negro
— B.P.S
02:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SK PearlNest KH
— VLXD Binh Duong
05:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Quang Nam
— Tp Ho Chi Minh
09:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Quan Doi
— Dong Anh
11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cong An Phu Tho
— Canh Sat Co Dong
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|